Witajcie,

 
mamy nadzieję, że zapoznaliście się wczoraj z życiem i twórczością mistrza Leonarda da Vinci. Na pewno zgodzicie się z nami, że dorobek jego życia jest wspaniały a sztuka, która tworzył nawet dzisiaj zachwyca nie tylko krytyków ale i laików. Chcemy Was zapoznać z największymi pracami artysty dlatego przesłaliśmy je w załączniku. Wczytując się uważnie w wiadomość jaką dostaliście wczoraj nie będziecie mieli problemów z udzieleniem odpowiedzi na pytanie: Jaką nazwę noszą obrazy Leonarda da Vinci ukryte poniżej? 
Leonardo da Vinci zmarł dokładnie 500 lat temu, a mimo to jego dzieła należą do najbardziej znanych w historii sztuki. Ich autentyczność często wzbudza dyskusje. Ciekawostką jest jednak fakt, że sam mistrz był bardziej zainteresowany nauką niż malarstwem. Jako inżynier, Leonardo tworzył projekty wyprzedzające jego czas, opracowując koncepcję śmigłowca, czołgu ( o czym już wspominaliśmy), wykorzystania podstaw tektoniki płyt, podwójnego poszycia burt statku i wiele innych innowacji. Względnie mała liczba jego pomysłów została wcielona w życie za jego czasów, doceniły je dopiero kolejne pokolenia. My skupiliśmy się na jego związku ze sztuką.
 
Napiszcie do nas czy udało się Wam rozpoznać tytuły prac mistrza renesansu, dla chętnych mamy również ciekawy quiz dotyczący życia i twórczości artysty:
 

Leonardo da Vinci.docx

Leonardo da Vinci.docx

Leonardo da Vinci.docx

Leonardo da Vinci.docx

 
 
Życzymy Wam przyjemnego weekendu :)
Świetlica w Żerdzi