Kochani!

 Po zarówno słodkich, czekoladowych, jak i wyczerpujących tematach dotyczących aktywności fizycznej, mamy dla Was dzisiaj taką oto propozycję zajęć - "Stwórz własną bajkę".
 
Zabawa ta polega na stworzeniu własnej krótkiej historyjki korzystając z podpowiedzi zamieszczonych w załączniku, ale żeby ułożyć taką historyjkę potrzebna Wam będzie kostka. Takie kostki są dołączone do różnych gier planszowych więc z pewnością znajdziecie jakąś w domu.
 
Dzięki wylosowanym cyferkom utworzycie swoją krótką bajkę.
Pierwszy rzut kostką da Wam odpowiedź na pytanie kiedy zaczęła się Wasza historia np. jeśli wylosuje 3 oczka na kostce to moja historyjka będzie zaczynała się tak: "W pewien nudny, szary wtorek...".
Następny rzut kostką odsłoni nam odpowiedź na pytanie gdzie wydarzyła się nasza historia. Za trzecim rzutem dowiemy się kto jest głównym bohaterem naszej bajki itd.
 
Zachęcamy Was do samodzielnego wymyślenia dalszej części bajki oraz do zilustrowania tej bajki, czyli do stworzenia historyjki obrazkowej. Wiecie jak wygląda historyjka obrazkowa? Z pewnością tak, ale w ramach przypomnienia w załącznikach znajdziecie przykładowe historyjki obrazkowe.
 
Miłej zabawy
Pozdrawiamy
Świetlica w Żerdzi