Witajcie kochani!

 Za nami czekoladowy dzień...ale zaraz, chwileczkę! A może by tak przedłużyć ten słodki dzień ale dokładając do tego troszeczkę aktywności ruchowej, o której dużo dowiedzieliśmy się dużo w ubiegłym tygodniu? Jeśli tylko macie ochotę to zapraszamy Was na Czekoladową Planetę. Link do tej Czekoladowej Krainy znajdziecie poniżej:
 
Ostatnio dużo czasu poświęciliśmy aktywności ruchowej, ale oczywiście sprawność manualna jest równie ważna. Dlatego dzisiaj proponujemy Wam zabawę plastyczną - wykonanie stempli z plasteliny!
 
Do wykonania stempli potrzebne są: zakrętki od słoików, plastelina, pędzel, farby plakatowe lub akrylowe.
 
Takie stemple z pewnością robiliście już nieraz, tylko że z ziemniaków. Nasze dzisiejsze stemple są trochę inne, na zakrętce od słoika musicie stworzyć z plasteliny swój własny oryginalny wzór. Tu musicie ruszyć wyobraźnią ponieważ to od Was zależy jak ten wzór będzie wyglądał. Ważne jednak, aby zachować równomierną wypukłość z plasteliny na całej zakrętce. Jeśli macie kolorowe zakrętki, dla ułatwienia zadania i lepszej widoczności wzorów możecie okleić zakrętki białym papierem, tak jak na zdjęciu. Następnym krokiem jest pomalowanie wzorów farbami i odbicie ich na kartce. Gotowe!
Możecie tworzyć różne wzory, jakie tylko chcecie. Plastelina nie musi być w tym samym kolorze, kolory farb równie możecie mieszać, wtedy Wasza pieczątka będzie różnokolorowa.
Miłej zabawy
Pozdrawiamy
Świetlica w Żerdzi