Kochani!

Chcielibyśmy Was dzisiaj zapytać czy wiecie, że dwa tygodnie temu, dokładnie 20 stycznia obchodzony był Światowy Dzień Wiedzy o Pingwinach? Mimo, iż od tego dnia upłynęło już trochę czasu chcielibyśmy przedstawić Wam dzisiaj trochę ciekawostek o tych niezwykłych ptakach, które różnią się od innych ptaków oczywiście tym, że nie potrafią latać.
Na świecie obchodzony jest również (chyba popularniejszy) Światowy Dzień Pingwinów wypadający 25 kwietnia. Wiosenne święto zostało ustanowione po tym jak naukowcy zaobserwowali, że przez 7 lat z rzędu kolonia pingwinów Adeli po spędzeniu miesięcy na morzu, wracała na Antarktydę do swoich terenów lęgowych właśnie 25 kwietnia. Od tego czasu badacze co roku z niecierpliwością i w uroczystym nastroju czekają na powrót pingwinów, by zgotować im miłe przyjęcie.
A czy czytaliście już lekturę o życiu pingwinów "Zaczarowana zagroda"? Większość z Was z pewnością zna już tą lekturę, a jeśli nie to może warto poczytać razem z mamą?

W załączniku przesyłamy Wam ilustrację zawierającą kilka ciekawostek o pingwinach, a pod linkiem poniżej znajdziecie filmik o "zabawnych pingwinach" :)
 
a pod tym linkiem znajdziecie ciekawy filmik zawierający najważniejsze informacje o tych śmiesznie poruszających się zwierzątkach :)
 
Na koniec proponujemy Wam pracę plastyczną, sami wybierzcie metodę wykonania, my przesyłamy Wam nasze propozycje w załącznikach. Jeśli chcecie skorzystajcie z nich :)
Pierwsza propozycja to pingwinek na kartce z bloku, wykonany z papieru kolorowego (potrzebna będzie czarna i pomarańczowa kartka) i z waty
Druga propozycja to pingwinki z rolek po papierze - tutaj także przyda się kolorowy papier.
Do dzieła kochani!
Pozdrawiamy
Świetlica w Żerdzi