Ale nas ostatnio zasypało! :)

 wreszcie doczekaliśmy się upragnionego śniegu! :) a tym bardziej fajnie, że śnieg pojawił się w trakcie ferii - hurrra! :) domyślamy się, że na Waszych podwórkach już dawno pojawiły się śniegowe bałwany z marchewkowymi noskami, u nas też! Ale wieczorem, gdy za oknem jest już ciemno, warto odpocząć od śniegowych harców i wykonać coś kreatywnego. Czy macie może w domu rękawiczki, które są już na Was za małe? Albo jakieś stare, niepotrzebne? Jeśli tak to proponujemy Wam wykonać z nich fajne stworki.
Do wykonania stworków potrzebne są: zimowe rękawiczki, kolorowe skrawki materiałów lub kawałki filcu, nożyczki, jakiś mocny klej typu magic lub klej na gorąco, kreatywne oczka, choć możne też je wyciąć i zrobić z materiału, włóczkę, pomponiki, druciki kreatywne i co tylko przyjdzie Wam do głowy lub znajdziecie w domu. Do wypełnienia rękawiczki możecie użyć ryż, soczewicę, groch, kaszę, fasolę itp.
Na początku wypełniany rękawiczkę ryżem lub innymi nasionami. Możecie to zrobić przez lejek lub wsypując bezpośrednio do rękawiczki. Napełniamy tak, aby u góry zostało nam kilka wolnych centymetrów i zawiązujemy szczelnie sznurkiem lub gumką. Wypełniona rękawiczka jest bardzo fajna w dotyku, przypomina nam troszeczkę popularne gniotki wykonane z balonów, ale nie ma tak dużego ryzyka pęknięcia, jak w przypadku balonów. Z górnej części rękawiczki możemy wyciąć włosy dla naszego stworka. wystarczy ponacinać górną część rękawiczki w cienkie paski. Następnie przyklejamy stworkowi oczka i doklejamy kolejne elementy takie jak zęby, język, nosek, łapki, uszy, rogi czy skrzydła. Stworki możecie wykonać według własnego pomysłu, ale przesyłamy Wam również zdjęcie stworków, które może Wam posłużyć jako inspiracja.
Przyślijcie nam później zdjęcia swoich stworków.
 
Pozdrawiamy
Świetlica w Żerdzi