Witajcie,

 
na pewno każdy z Was wie jakie wczoraj mieliśmy święto i z jakim zwyczajem jest związane? Święto Objawienia Pańskiego potocznie zwane Świętem Trzech Króli w tradycji katolickiej obchodzone jest 6 stycznia, wierni wspominają wędrówkę trzech mędrców, którzy przybyli do Betlejem oddać pokłon małemu Jezusowi. W Polsce świętu towarzyszą kolorowe orszaki i jasełka. W tym roku ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne na ulicach miast nie można było zobaczyć orszaków Trzech Króli jednak ich postacie można spotkać już w każdej szopce. 
A pamiętacie może jak wyglądali nasi królowie w jasełkach jakie przygotowaliśmy w zeszłym roku? Kilka pamiątkowych zdjęć na pewno wywoła uśmiech na Waszych twarzach.
Mamy dla Was propozycję filmu animowanego, który przedstawia nie tylko historię małego Jezusa ale również przybycie mędrców do ubogiej stajenki.
Święto Trzech Króli obchodzone jest również w innych krajach europejskich: Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji, Grecji czy Finlandii. Jeśli jesteście ciekawi jak wygląda zapraszamy do zapoznania się z krótkim artykułem
 
 
Na długie zimowe wieczory kolorowanka dla chętnych, obrazek możecie wydrukować lub pokolorować na komputerze.  Życzymy przyjemnej pracy.
Pozdrawiamy
Świetlica w Żerdzi