Kochani!

 Dzisiaj chcielibyśmy, żebyście pomyśleli o tym, jak zwierzęta spędzają zimę. Ponieważ nie możemy się spotkać i o tym porozmawiać, zachęcamy Was gorąco do własnych przemyśleń i rozmowy z rodzicami o tym
jak zwierzęta spędzają zimę?
W jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy, żeby ją przetrwać?
Jak my możemy im w tych przygotowaniach pomóc?
Jak się już pewnie domyślacie temat ten nawiązuje do tematu wczorajszego, ponieważ właśnie jednym ze sposobów na to jak pomóc zwierzętom przetrwać zimowy czas jest wykonanie karmnika, w którym możemy zostawić pokarm dla ptaszków.
A po rozmowie z rodzicami, w ramach uzupełnienia swojej wiedzy koniecznie obejrzyjcie filmik edukacyjny z portalu AbcZabawa opowiadający o tym jakie ptaki odlatują do ciepłych krajów i skąd wiedzą w którą stronę lecieć, a także jakie ptaki zimują w Polsce i jak pomóc im przetrwać zimę,
a także filmik o sposobach zwierząt na przetrwanie zimy
 
Poproście też rodziców, żeby przeczytali Wam krótkie zagadki, które przesyłamy w załączniku. Ciekawi jesteśmy czy będziecie znać odpowiedź na każdą zagadkę? :)
A także wspólnie sprawdźcie swoją wiedzę - przeczytajcie zdania z drugiego załącznika i zastanówcie się czy to zdanie jest prawdziwe czy fałszywe.
Przesyłamy Wam również do pokolorowania (albo wyklejenia plasteliną - ależ wtedy będzie piękny!) chyba najpopularniejszego małego ptaszka, którego często widzimy za oknem - wróbelka!
 
 
Pozdrawiamy
Świetlica w Żerdzi