Kochani!

 Wypisaliście już swoje noworoczne postanowienia? Jeśli tak, to może teraz wykonacie kolorową kopertę w którą włożycie kartkę ze swoimi postanowieniami? Pamiętacie jak własnoręcznie wykonać kopertę? Takie koperty robiliśmy już na zajęciach stacjonarnych, które odbyły się po wakacjach - robiliśmy większe koperty na nasze wakacyjne pocztówki, a także takie małe z ozdobnym znaczkiem, na nasze wakacyjne skarby np. małe muszelki :) jeśli jednak zapomnieliście jak własnoręcznie wykonać kopertę, podsyłamy Wam dwa filmiki, jak zrobić zwykłą dużą kopertę, oraz jak zrobić taką mniejszą.
Koperty możecie ozdobić pięknymi rysunkami lub wykleić np. cekinami. Włóżcie do nich potem kartkę z postanowieniami i połóżcie w takim miejscu, żebyście nie zapomnieli o niej za rok, ponieważ Wasze zadanie polega na tym aby za rok o tej samej porze, czyli tuż przed Sylwestrem - zajrzeć do koperty i sprawdzić czy udało Wam się przez cały 2021 rok zrealizować swoje postanowienia. Żeby przypomnieć sobie o kopercie z postanowieniami może warto schować ją do pudełka z ozdobami świątecznymi? Jak myślicie? Wtedy za rok przed Świętami wyciągniecie ozdoby, a wraz z nimi kopertę! Ale będzie niespodzianka! :)
 
A z czym Wam się kojarzy Sylwester? Czyli 31 grudzień? Macie jakieś skojarzenia?
Mi ten dzień skojarzył się z dmuchawcem! :) dosyć śmieszne skojarzenie prawda? Już Wam tłumaczę dlaczego. 31 grudzień to ostatni dzień w roku, w którym żegnamy stary rok, żegnamy, czyli zdmuchujemy niczym białe bańki z dmuchawca, a ten stary rok leeci leeeci hen wysoko odchodząc już do przeszłości, podobnie jak te bańki.  Rozumiecie już skąd moje skojarzenie? :)
A nawiązując do dmuchawców, macie może ochotę wykonać takiego dmuchawca na kartce?
Potrzebne Wam będą: kartka papieru (najlepiej niebieska,ale może być też innego koloru), zielona kartka (z niej wytnijcie liście i łodygę dmuchawca), kawałek plasteliny i kilka patyczków higienicznych. Ten kawałek plasteliny to będzie taki "brzuszek" naszego dmuchawca, w który możecie ponakłuwać kawałki patyczków higienicznych.
W załączniku przesyłam Wam zdjęcie takiego dmuchawca, na którym możecie się wzorować. Do dzieła!
 
Pozdrawiamy
Świetlica w Żerdzi