Kochani!

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Zapewne zrobiliście już niejedną własnoręcznie wykonaną ozdobę świąteczną. Jednak przedświąteczny czas to również czas robienia gruntownych porządków w domu, dokładniejszego niż zazwyczaj sprzątania w swoich szafach, odświeżania zabawek. Jesteśmy bardzo ciekawi czy pomagacie rodzicom w przedświątecznych porządkach?
 
Kochani zachęcamy Was do pomocy rodzicom, warto zapytać mamę czy tatę czy moglibyście im w czymś pomóc. Będzie to bardzo miły gest z Waszej strony oraz okazja do wspólnego spędzenia czasu razem. Przy okazji możecie odnaleźć niejedną zapomnianą zabawkę gdzieś głęboko na dnie szafy, która przywoła miłe wspomnienia.
Dobrze jest też odpowiednio przygotować się do świątecznych porządków, czyli zrobić listę zadań do zrobienia, takie planowanie swojej pracy pozwoli Wam odpowiednio się do niej przygotować.
 
I tutaj mamy dodatkowy bonus dla rodziców :) - gotową listę domowych porządków zaczerpniętą z bardzo fajnego i pomysłowego blogu o sprzątaniu niebalaganka.pl
Jest tam także lista rzeczy do zrobienia w pokoju dziecięcym - niektóre z nich możecie wykonać sami lub z pomocą rodziców. Rodzicom na pewno zrobi się bardzo miło jak im pomożecie, a przy okazji zastanówcie się czy wśród rzeczy, które wydają Wam się już niepotrzebne nie znajdzie się coś takiego, czemu można dać "drugie życie".
Przesyłamy Wam przykład wykorzystania starych płyt CD - można z nich zrobić fajną ozdobę pokoju wykorzystując do tego np. farbki do malowania na szkle, albo zrobić świąteczną dekorację na choinkę techniką decoupage wykorzystując do tego świąteczną serwetkę. A może zrobicie coś ze starego pudełka? Lub pojemniczka po kremie? Wystarczy go ładnie ozdobić i powstanie wtedy piękny pojemniczek na różne drobne rzeczy np. śrubki czy spinki do włosów, który możecie podarować komuś z rodziny jako prezent świąteczny.
W załącznikach przesyłamy Wam propozycje.
Pozdrawiamy
Świetlica w Żerdzi