Ostatnie miesiące postawiły przed rodzicami niełatwe zadanie

 – jak w okolicznościach pracy zdalnej z domu zorganizować dzieciom optymalne warunki do zdalnej nauki i zabawy jednocześnie.

Oddzielna przestrzeń, biurko, komputer i słuchawki to jedno. Ale do realizacji sporej części szkolnych zadań (czy zatrzymania uwagi najaktywniejszych maluchów) w domowych warunkach przydaje się drukarka, a raczej – urządzenie wielofunkcyjne z Wi-Fi, które coraz częściej staje się centrum domowej nauki i rozrywki. Dzięki niej nie tylko przeniesiemy na papier szkolne materiały czy radosną twórczość artystyczną maluchów, ale też możemy tworzyć kreatywne szablony DIY, ozdoby świąteczne, magnesy czy naprasowanki na ubrania. Słowem – tysiące inspiracji do wspólnej pracy i zabawy!

Mimo iż część lekcji i zajęć szkolnych przeniosło się do świata cyfrowego, wciąż wiele aktywności związanych z edukacją wymaga materiałów drukowanych. Niezależnie od tego, czy chodzi o ostatnią pracę zaliczeniową, notatki z projektu grupowego czy skan fragmentów książki – urządzenie wielofunkcyjne przydaje się do wielu szkolnych zastosowań, o których często zwyczajnie zapominamy. Nie wspominając już o uczniach w klasach o profilu artystycznym, dla których jakość i dokładne odwzorowanie kolorów np. na drukowanych zdjęciach (z wykorzystaniem często artystycznych nośników) jest kluczowe.

Kolorowe urządzenia to wyjątkowo ekonomiczne w eksploatacji, wielofunkcyjne drukarki z funkcją skanowania i kopiowania.

Uczniowie i studenci przyzwyczajeni do urządzeń mobilnych i łączności bezprzewodowej z pewnością docenią fakt, że raz podłączoną do sieci lokalnej lub Wi-Fi drukarkę można dalej obsługiwać bez kontaktu z urządzeniem.