Kochani!

 Święta Bożego Narodzenia to czas refleksji i spotkań – także tych z samym sobą. Do tego rodzaju spotkania pragniemy Was dzisiaj zaprosić. W załączniku znajdziecie kartę pracy, dzięki której można się przyjrzeć emocjom i potrzebom związanym ze zbliżającymi się świętami. Forma wykonania zadania jest dowolna – można pisać, rysować, wyklejać. Nie ma tutaj złych odpowiedzi, każda z nich jest dobra, jeśli jest zgodna z tym, co czujecie i myślicie. Po wypełnieniu karty pokażcie ją rodzicom i porozmawiajcie wspólnie o tym jakie macie oczekiwania co do tego magicznego świątecznego czasu, może tęsknicie za babcią, z którą już dawno się nie widzieliście? Czas świąteczny jest to taki okres, w którym warto szczerze porozmawiać o naszych emocjach i odczuciach, a na każdy problem znajdzie się odpowiednie rozwiązanie. Żałujemy, że nie możemy porozmawiać z Wami "na żywo" tu na zajęciach w naszej świetlicy, jednak pamiętajcie, że myślimy o Was cały czas i jesteśmy "pod telefonem" jeśli chcielibyście z nami porozmawiać.

Mamy nadzieję, że ten tydzień minął Wam spokojnie i radośnie i że podobnie jak my, nie możecie się już doczekać zbliżających się Świąt :)

Jeśli macie ochotę wykonać coś kreatywnego - przesyłamy Wam filmik, jak zrobić świąteczną skarpetę z papieru - może zawiesicie ją w salonie, a w Święta "przypadkiem" znajdziecie w niej słodki upominek od Mikołaja? :) Święta to magiczny czas więc wszystko jest możliwe! :)

A tak dla rozluźnienia, przesyłamy Wam krótkie zimowe zagadki i proponujemy zabawę - wymyślcie sami jakieś fajne rymowane zagadki o tematyce zimowej i przeczytajcie je rodzicom lub rodzeństwu, ciekawe czy odgadną wszystkie? :)

zimowe zagadki.odt

Miłego weekendu
Świetlica w Żerdzi